بلیط اتوبوس سنندج

بلیط اتوبوس سنندج (کردستان)

ازدلایلی که هرساله تعداد بیشماری مسافر به کردستان جذب می‌کند، غیر از جاذبه‌های گردشگری و طبیعت بکر این شهر، جاذبه‌های فرهنگی مثل موسیقی، رقص، جشن‌ها و صنایع دستی متنوع است. استان کردستان از شهرهای غربی کشور است که مرکز آن شهر سنندج است. احتمالا تا به حال اسم سنندج به گوشتان خورده‌ است. علاوه‌ بر سنندج این استان شهرهای مهم دیگری هم دارد مانند مریوان و سقز.

مکان‌های دیدنی که می توانید در برنامه سفر خود به کردستان قرار دهید شامل: عمارت خسرو آباد، عمارت آصف، موزه سنندج، مسجد جامع سنندج و حمام خان سنندج است. از غذاهای محبوب بین کرد های این منطقه هم می‌توان به شلکینه، کلانه، خورشت ریواس، قایرمه، آش عدس بلغور و دلمه برگ مو اشاره کرد. برای سفر به شهر سنندج می‌توانید اتوبوس یا ماشین شخصی را انتخاب کنید و به آنجا سفر کنید.

نحوه خرید اینترنتی بلیط اتوبوس سنندج

خرید بلیط اتوبوس هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی امکان پذیر است. اما ترجیح بیشتر مسافران در این روزها خرید بلیط به صورت آنلاین از طریق سایت‌ و اپلیکیشن هاست. اگر انتخاب شما برای سفر اتوبوس است، مشکلی در خرید بلیط ندارید. ابتدا باید وارد سایت پایانه شوید و شهر مورد نظرتان را انتخاب کنید و دکمه جستجو را بزنید. بعد از آن سایت با توجه به نیاز شما لیستی از سرویس‌های موجود را می‌آورد که شما می‌توانید به راحتی از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید. مرحله بعد انتخاب صندلی است. دقت کنید صندلی دلخواه خود را انتخاب کنید. بعد از آن مشخصات خود را به درستی وارد کنید. سپس به درگاه پرداخت اینترنتی منتقل می‌ شوید. با پرداخت مبلغ بلیط، کد تاییدیه به شماره شما پیامک می‌ شود.

بهترین زمان سفر به سنندج

سنندج از مرتفع‌ ترین شهر‌ های کشور به حساب ‌می‌آید. بنابراین باید در این منطقه کوهستانی انتظار آب و هوای سرد و خشکی را داشته‌ باشید. (تابستان‌ های گرم و زمستان‌ های سرد) بهترین زمان برای سفر کردن به شهر سنندج فصل بهار ماه‌ های فروردین و اردیبهشت است. چرا که میزان بارندگی در این ماه‌ های سال در شهر زیاد است و سرسبزی و زیبایی شهر بیشتر است. اگر جزو دسته‌ای از افراد هستید که به ورزش‌های اسکی و برف‌بازی علاقه‌مند هستید، فصل زمستان هم برای سفر به کردستان می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

برای سفر به کردستان اتوبوس معمولی را انتخاب کنیم یا vip؟

اتوبوس مناسب برای سفرتان را باید متناسب با مبدا، مقصد و طول مسیر تان انتخاب کنید. در مورد اتوبوس‌های موجود اطلاعات داشته‌ باشید تا انتخاب خوبی داشته باشید و سفر راحتی را تجربه کنید. اتوبوس‌ هایی که امروزه در دسترس مسافران است، اتوبوس‌های معمولی و vip است. بهتر است اتوبوس‌های معمولی برای مسافت‌های کوتاه استفاده شود. زیرا امکانات کمتری نسبت به اتوبوس‌ های vip دارد. اما شما می‌ توانید با پرداخت مقداری بیشتر، بلیط مقصد خود را با اتوبوس vip تهیه کنید. تا در طول مسیر آسایش بیشتری داشته باشید.

 برخی از پایانه‌ های مسافربری فعال در کردستان

       شرکت مسافربری همسفر سنندج

       تعاونی 15 سنندج – بیتا باستان

       شرکت کیان سفر پاسارگاد سنندج – تعاونی 5

       شرکت دیدار سیر گیتی سنندج

       شرکت اتوبوس رانی سیر و سفر

       شرکت مسافربری رویال سفر

       شرکت مسافربری ایران پیما

نحوه استرداد بلیط اتوبوس سنندج

بله، شما می‌توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن بلیط اتوبوس پایانه بلیط خود را استرداد نمایید. شرایط و قوانین استرداد بلیط اتوبوس از سایت پایانه به صورت زیر است:

کنسلی یا استرداد 90 درصد:

پس از خرید بلیط اتوبوس تا یک ساعت پیش از حرکت آن، در صورت استرداد بلیط، 90% هزینه را دریافت می کنید.

استرداد 50 درصد:

می دانستید در صورتی که یک ساعت به حرکت اتوبوس زمان باقی مانده باشد و یا اتوبوس حرکت کرده باشد، همچنان با لغو بلیط اتوبوس 50 درصد مبلغ آن را دریافت می کنید؟!

 

پایانه های شهر سنندج

location سنندج

مشاهده شرکت ها down
/image/companies/IRNPYMN.svgسفر بیست سنندج - ایران پیمان
left
/image/companies/T11.svgگیلان تور
left
/image/companies/T15.svgتعاونی 15 سنندج - بیتا باستان
left
/image/companies/T08.svgلوان نور سنندج
left
/image/companies/IRNPYMN.svgایران پیمان نمایندگی سنندج
left
/image/companies/ROYAL.svgرویال سفر
left
/image/companies/0.svgتعاونی 5 سنندج - سفرگستر ایرانیان
left
/image/companies/SYRSFR.svgسیروسفر
left
/image/companies/T07.svgتعاونی 7 سنندج - عدل پیما
left
/image/companies/GTYPMA.svgگیتی پیما سنندج
left
/image/companies/T01.svgتعاونی یک سنندج - ایران پیما
left
/image/companies/T04.svgتعاونی 4 سنندج - میهن نور آریا
left
/image/companies/T04.svgتعاونی 4 سنندج - میهن نور آریا
left
/image/companies/0.svgدیدار سیر گیتی سنندج
left
/image/companies/HMSFR.svgهمسفر سنندج
left
/image/companies/T05.svgکیان سفر پاسارگاد سنندج - تعاونی 5
left
/image/companies/T05.svgکیان سفر پاسارگاد سنندج - تعاونی 5
left