بلیط اتوبوس سمنان

سفر به سمنان معمولا برای علاقه‌ مندان به مناطق کویری توصیه می شود. ولی باید بدانیم که سمنان علاوه‌ بر منطقه‌ های خشک و کویری، جاهای دیدنی و جاذبه‌های گردشگری دیگری هم در خود جای داده است. در مسیر سفر تهران و مشهد، سمنان به چشم می خورد. سمنان از جمله شهرهایی است که به تهران نزدیک است و مسافرانی که مقصد آخرشان تهران است، ممکن است برای استراحت بخشی از زمان خود را در این شهر بگذرانند.

سمنان موقعیت استراتژیکی دارد. چون که این شهر از سمت شمال با استان‌ های گلستان و مازندران، از سمت شرق با استان خراسان رضوی، از سمت غرب با استان تهران و از سمت جنوب با استان‌های اصفهان و یزد همسایه است. 

شهر سمنان دارای یک فرودگاه است. بنابراین می‌توانید سفر خود را از راه هوایی انجام دهید. همچنین می‌توانید از اتوبوس، قطار و ماشین شخصی نیز برای سفر به سمنان استفاده کنید. جنگل‌های شاهرود و پارک ملی گرمسار از جمله جاهای دیدنی سمنان به شمار می‌رود.

خرید بلیط اتوبوس سمنان

خرید بلیط اتوبوس از سایت‌های فروش آنلاین بلیط برای سفر به شهرهای دور و نزدیک به قصد مسافرت یا کار و… امروزه بسیار آسان شده است. مشتریان که در واقع همان مسافران هستند، به سایت‌های معتبر مانند پایانه سر می‌زنند و با توجه به برنامه‌ ریزی و زمان‌ بندی که دارند، بلیت مورد نیاز خود را تهیه می‌ کنند. 

خرید بلیط به این صورت هم باعث می‌شود که وقت کمتری صرف شود هم ترافیک کمتری در شهرهای شلوغ برای رفت و آمد‌ ایجاد شود. با خرید بلیط سمنان از پایانه نیازی نیست رانندگی و ترافیک را تحمل کنید. همچنین خرید آنلاین بلیط به شما این امکان را می‌ دهد که شرکت مسافربری محبوب خود را از بین شرکت‌ها انتخاب کنید. همچنین با توجه به تجربه‌ های قبلی خود از سفر با اتوبوس صندلی خود را در اتوبوس انتخاب کنید. تا به حال فکر کردین بهترین صندلی اتوبوس کجاست؟


چه زمانی از سال را برای سفر به شهر سمنان انتخاب کنیم؟

سمنان چون هوای خشکی دارد باید انتظار تابستان‌های گرم و زمستان های سرد را داشته‌ باشید. بهترین زمان سال برای سفر به سمنان زمانی است که هوا معتدل باشد و از سرما و گرمای بیش از اندازه در امان باشید. 

ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد، شهریور و مهر جزو ماه‌هایی از سال است که هوا معتدل است و سفر به این شهر می‌تواند دلپذیر باشد.


سفر به سمنان با اتوبوس Vip یا معمولی؟

‎اتوبوسی که برای سفر شما پیشنهاد می‌شود اسکانیا درسا، اسکانیا مارال، ولوو یا مان است. اتوبوس های معمولی، vip و نیمه vip در جاده های ایران در حال جابجایی هستند. اگر فاصله بین مبدا و مقصد شما طولانی ست، توصیه می کنیم از اتوبوس های vip استفاده کنید. چرا که وقتی مسیر طولانی در پیش داشته‌ باشید ممکن است خسته‌ کننده باشد. بهتر است که از اتوبوس‌های VIP با امکانات استفاده کنید تا در طول سفر خود آسایش بیشتری داشته باشید و راحت تر استراحت کنید. برای خرید بلیط اتوبوس سمنان اگر مسیر مقصد نزدیک است، با توجه به بودجه و کوتاهی راه اتوبوس های معمولی هم می توانند گزینه مناسبی باشند. می‌دانید اتوبوس های معمولی با وی‌آی‌پی چه تفاوتی دارند؟

نحوه خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سایت پایانه

برای خرید بلیط از سایت پایانه باید وارد سایت به آدرس Payaneh.ir بشوید. بقیه مراحل بسیار ساده است. شهر مبدا و مقصد خود را از بین شهرها انتخاب کرده و تاریخ مورد نظر خود را برای حرکت انتخاب کنید. سپس دکمه‌ ی جستجو را زده و از بین سرویس‌های موجود مطابق نیازتان یکی را انتخاب کنید. پس از دادن اطلاعات (نام، کد ملی، شماره تلفن همراه) مبلغ را پرداخت کنید و منتظر پیامک تاییدیه بمانید.


برخی از شرکت‌ های مسافربری فعال در سمنان:

       شرکت مسافربری شماره یک سمنان

       شرکت مسافربری پیک معتمد سمنان


قوانین و مقررات استرداد بلیط اتوبوس

برای کنسلی و استرداد بلیط اتوبوس شرایط و قوانینی وجود دارد. پس از انجام مراحل استرداد بلیط (که با دو کلیک از سایت پایانه قابل انجام است)، هزینه‌ بلیط به حساب شما برمی‌گردد.

واریز از سمت پایانه آنی بوده و حداکثر تا 72 ساعت آینده مبلغ به حسابتان واریز خواهد شد. در غیر این صورت با پشتیبانی پایانه تماس بگیرید.

قوانین لغو و استرداد بلیط اتوبوس:

بعد از خرید بلیط تا یک ساعت قبل از حرکت، کنسلی بلیط شامل جریمه 10 درصدی می شود و 90 درصد باقی هزینه، به حساب شما برگشت داده می‌شود. 

از یک ساعت قبل از حرکت تا یک هفته پس از حرکت اتوبوس، جریمه استرداد بلیط پنجاه درصد است و با لغو بلیط اتوبوس "نصف هزینه‌" به حساب شما بازمی‌گردد.

بیشتر بدانید: 
معرفی پایانه (ترمینال) های مسافربری سمنان

پایانه های شهر سمنان

location سمنان

مشاهده شرکت ها down
/image/companies/0.svgشرکت مولائی سمنان
left
/image/companies/T13.svgتک سفرشماره10 سمنان
left
/image/companies/T08.svgلوان نور سمنان
left
/image/companies/T03.svgسفرسیرآریا سمنان
left
/image/companies/T02.svgپیک معتمدسمنان
left
/image/companies/0.svgشماره یک سمنان
left