بلیط اتوبوس کرمانشاه

بلیط اتوبوس کرمانشاه


کرمانشاه از شهرهای کردنشین ایران است که طبق سرشماری‌‌ای که در سال 1395 انجام شده‌است، نهمین (9) شهر پرجمعیت ایران شناخته شده‌ است. 

سفر به کرمانشاه برای افرادی که علاقه‌‌ی زیادی به جاذبه‌ های تاریخی دارند بسیار مناسب است. در کرمانشاه آثار گوناگون در رشته‌ های مختلف باستان‌ شناسی در تمامی دوره‌ های زندگی بشری کشف شده اند. از عهد حجر تا دوره‌ های تمدن پیش از تاریخ و حتی بعد از آن. همه این موارد نشان دهنده این موضوع است که این شهر از تاریخ بسیار کهن و برجسته ای برخوردار است.

برای سفر به کرمانشاه راه های متفاوتی مانند اتوبوس، هواپیما و ماشین شخصی وجود دارد. اتوبوس از به‌صرفه‌ترین راه هاست. اتوبوس‌ های vip نیز سفرهای طولانی مدت را بسیار راحت کرده اند. 

دیدنی‌های شهر کرمانشاه: طاق بستان، تکیه بیگلربیگی، مسجد جامع کرمانشاه، بازار تاریخی کرمانشاه، مجموعه تاریخی بیستون و...

غذاهای لذیذ کرمانشاه: خورشت خلال، دنده کباب کرمانشاه، دست پیچ کرمانشاه و...

برای سفر به شهر کرمانشاه می‌توانید از بین مسیر‌های هوایی، زمینی و ریلی یکی را انتخاب کنید. 

فرودگاه بین المللی اشرفی اصفهانی، فرودگاه عمومی شهر کرمانشاه است که "مهم‌‌ترین فرودگاه غرب کشور" محسوب می‌ شود. برای سفر از راه هوایی باید از این فرودگاه استفاده کنید.

بهترین راه خرید بلیط اتوبوس کرمانشاه چیست؟

بهترین راه برای خرید بلیط اتوبوس، خرید اینترنتی است. چون معمولا در خرید اینترنتی مزیت‌هایی شامل حال شما می‌شود که در خرید حضوری از آن‌ها برخورد دار نمی‌شوید. برای مثال لازم نیست مسیری را برای رفت و آمد طی کنید تا به دفاتر خرید بلیط بروید. کافیست در لحظه تلفن همراه خود را در دست بگیرید و به سایت‌های فروش بلیط مراجعه کنید تا بلیت مورد نظر خود را خریداری کنید. همچنین در خرید اینترنتی دست شما برای انتخاب صندلی و انتخاب شرکت‌های مسافربری بازتر است.

برای خرید بلیط اتوبوس کرمانشاه می‌توانید از اپلیکیشن پایانه نیز اقدام کنید. استرداد بلیط با اپلیکیشن پایانه بسیار آسان و راحت است و با یک کلیک قابل انجام است.

بهترین زمان سفر به کرمانشاه چه فصلی است؟

در استان کرمانشاه آب و هوای چهار فصل و چهار اقلیم غالب است. کرمانشاه، بین کوه‌ها و رشته کوه ها قرار گرفته و به همین دلیل زمستان ‌های سردی دارد.

به طور کلی می‌توانیم استان را به دو قسمت دارای آب و هوای گرمسیر و آب و هوای سردسیر تقسیم کنیم: نواحی غربی استان شامل شهرستان‌‌های قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب، سومار، نفت شهر و قسمت جنوبی کرمانشاه آب و هوای گرمسیر دارند. سایر نواحی استان دارای آب و هوای سردسیر هستند. بهترین زمان سفر به شهر کرمانشاه "اواخر بهار و تابستان" است.

سفر با اتوبوس‌ معمولی بهتر است یا VIP؟

این موضوع به خود مسافر و مسیری که در پیش دارد بستگی دارد. مسافر باید با توجه به نیازهای خود در مسیر، تشخیص بدهد که سفر با کدام اتوبوس برایش بهتر و مناسب‌تر است.

به طور کلی اتوبوس‌ های موجود در ایران به سه گروه تقسیم می‌شوند:

       اتوبوس‌های معمولی با ظرفیت 44 صندلی

       اتوبوس‌های نیمه VIP با ظرفیت 32 صندلی

       اتوبوس‌های VIP با ظرفیت 25 صندلی

هزینه اتوبوس‌های vip کمی بیشتر از اتوبوس های نوع معمولی است و امکانات بیشتری دارند که سفر آسان تر و دلنشین تری داشته باشید.

بیشتر بدانید: تفاوت اتوبوس های معمولی و Vip

چگونه از سایت پایانه بلیط اتوبوس بخریم؟

خرید بلیط اتوبوس از سایت پایانه اصلا کار سختی نیست. کافیست وارد سایت پایانه به آدرس Payaneh.ir شوید. در فیلدهای موجود، شهر های مبدا و مقصد و همچنین تاریخ حرکت خود را انتخاب کرده و سپس دکمه‎ جستجو را بزنید. از بین سرویس‌ هایی که برای شما لیست شده‌ است یکی را انتخاب کنید. صندلی دلخواه خود را انتخاب کنید. سپس مشخصات خود اعم از نام، شماره ملی و شماره تلفن همراه را وارد کنید. پس از ورود به درگاه پرداخت آنلاین و صدور بلیط، منتظر پیامک تاییدیه باشید.

برخی از شرکت‌ های مسافربری فعال در کرمانشاه:

       تعاونی 4 میهن نور

       تعاونی 15 ترابر بی تا

       تعاونی 7 عدل

       بین المللی گیتی پیما

استرداد بلیط اتوبوس کرمانشاه

ممکن است برنامه سفر بهم بریزد و شما بخواهید بلیط خود را لغو کنید. کافیست به سایت payaneh.ir مراجعه کنید و از قسمت کنسلی و پیگیری شماره بلیط خود را وارد کرده و دکمه استرداد بلیط را فشار دهید. البته استرداد بلیط‌ اتوبوس مشمول قوانین و ضوابطی می‌شود که بهتر است قبل از خرید مطالعه کنید.

استرداد‌ به 2 نحوه‌ی 90 درصد و 50 درصد انجام می‌شود:

استرداد 90 درصدی پس از خرید بلیط تا یک ساعت مانده به حركت اتوبوس، با استرداد بلیط 90 درصد هزینه پرداختی را دریافت می کنید.

برای استرداد 50 درصد اگر از یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس و بعد از آن تصمیم به استرداد بلیط خود بگیرید، 50 درصد هزینه به حساب شما برگردانده خواهد شد.


معرفی کامل ترمینال های کرمانشاه را در بلاگ پایانه بخوانید: ترمینال های کرمانشاه 

پایانه های شهر کرمانشاه

location کرمانشاه

مشاهده شرکت ها down
/image/companies/T01.svgایران پیما تعاونی یک
left
/image/companies/T13.svgتک سفرایرانیان پارس پیما
left
/image/companies/T07.svgتعاونی 7 عدل
left
/image/companies/SYRSFR.svgسیروسفر
left
/image/companies/T04.svgتعاونی 4 میهن نور
left
/image/companies/T08.svgتعاونی 8 لوان نور
left
/image/companies/ROYAL.svgرویال سفر ایرانیان
left
/image/companies/GTYPMA.svgگیتی پیما
left
/image/companies/JVN.svgجوان سیر ایثار شعبه کرمانشاه
left
/image/companies/T15.svgتعاونی 15 ترابر بی تا
left
/image/companies/T11.svgآریاسفر تعاونی 11
left
/image/companies/T05.svgتعاونی 5 کیان سفر
left
/image/companies/ASYSFR.svgآسیا سفر کرمانشاه
left
/image/companies/T02.svgتعاونی 2 پیک معتمد
left
/image/companies/T02.svgتعاونی 2 پیک معتمد
left

مسیر های پرتردد به مقصد کرمانشاه