بلیط اتوبوس اراک

اگر قصد سفر به شهر اراک را دارید، اتوبوس یکی از منطقی ترین و اقتصادی ترین راه هاست. خرید بلیط اتوبوس اراک از پایانه بسیار راحت و سریع امکان پذیر است. باید بدانید که سفر به این شهر با سه روش امکان‌ پذیر است: سفر با قطار، سفر با ماشین شخصی و سفر با اتوبوس. شهر اراک یکی از بزرگ‌ ترین شهرهای ایران محسوب می شود. اراک شهری است که از لحاظ آثار تاریخی و مناطق طبیعی گوناگونی زیادی دارد. به همین دلیل توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می‌ کند. تالاب میقان، ارگ حکومتی، حمام چهارفصل، کلیسای مسروپ مقدس از جمله جاذبه‌ های گردشگری این شهر محسوب می‌ شود.

مزایای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس اراک

برای تهیه ‌ی بلیط اتوبوس اراک، می‌توانید به دو صورت حضوری و آنلاین اقدام کنید. معمولا افراد خرید اینترنتی بلیط اتوبوس را به خرید حضوری و رفتن به ترمینال ترجیح می دهند. به دلایل زیادی مانند صرفه جویی در زمان، امکان مقایسه شرکت های مسافربری در خرید آنلاین، امکان انتخاب صندلی و… برای خرید آنلاین باید از طریق اینترنت و مراجعه به سایت های فروش آنلاین بلیط اتوبوس مانند پایانه، بلیط اتوبوس اراک را تهیه کنید. در صورت تمایل برای خرید حضوری می‌ توانید به دفترها و پایانه‌ های شرکت مسافربری مورد نظر خود مراجعه کرده و بلیط خود را تهیه کنید.

نحوه خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سایت پایانه

ابتدا در مرورگر خود سایت پایانه به نشانی payaneh.ir را جستجو کنید. پس از باز شدن سایت، مبدا و مقصد خود و همچنین تاریخ حرکتی که مد نظر دارید را مشخص کنید، تا تمامی سرویس‌ هایی که برای تاریخ مورد نظر شما موجود است نمایش داده شود. پس از انتخاب سرویس مورد نظر خود و انتخاب صندلی مناسب، نیاز هست که اطلاعات خود را وارد کنید تا بلیط را برای شما ثبت کند. بعد از وارد کردن اطلاعات شخصی وارد درگاه پرداخت اینترنتی می‌شوید و هزینه‌ی بلیط خود را پرداخت می‌کنید. سپس پیامک تاییدیه ثبت بلیط برای شما ارسال می‌شود.

برای سفر به اراک بلیط اتوبوس معمولی بخریم یا VIP ؟

برای سفر با اتوبوس در ایران، اتوبوس‌ها به سه گروه تقسیم می‌شوند:

       اتوبوس‌های معمولی با ظرفیت 44 صندلی

       اتوبوس‌های نیمه VIP با ظرفیت 32 صندلی

       اتوبوس‌های VIP با ظرفیت 25 صندلی

اگر جزو افرادی هستید که به راحتی بیشتر در اتوبوس علاقه دارید یا مسافت طولانی تری در اتوبوس می گذرانید، بلیط سفر خود را از گروه‌های دوم و سوم انتخاب کنید. البته اتوبوس‌های معمولی برای مسافت‌های کوتاه مناسب هستند. اما با توجه به هزینه‌ی کمتری که نسبت به اتوبوس‌های VIP دارند امکانات کمتری را در اختیار شما می‌گذارند.

در بهترین فصل سال به اراک سفر کنید !

اراک در مناطق کوهستانی کشور قرار گرفته‌ است. بنابراین زمستان‌های سردی را به همراه دارد. بهترین زمان برای سفر به این شهر اواسط بهار تا اواخر تابستان است.

برخی از شرکت‌های مسافربری فعال در شهر اراک

       شرکت مسافربری میهن نور آریا اراک

       شرکت مسافربری پیک معتمد اراک

       شرکت ترابر بی تا اراک

       شرکت رویال سفر ایرانیان اراک

       شرکت سیر و سفر اراک

       شرکت مسافربری آریا سفر آسیا

       شرکت مسافربری جهان گشت مهر اراک

شرایط استرداد بلیط اتوبوس در سایت پایانه

ممکن است مشکل یا پیشامدی اتفاق بیفتد و شما بخواهید بلیط خود را کنسل کنید. برای استرداد بلیط اتوبوس اراک طبق قوانین استرداد به راحتی می توانید از سایت پایانه اقدام کنید. البته استرداد بلیط تابع قوانینی است که بهتر است آن را در سایت پایانه مطالعه کنید. برای استرداد به سایت یا اپلیکیشن بلیط پایانه مراجعه کرده و از طریق لینک استرداد قرار گرفته شده در سایت، می‌توانید اقدام به استرداد بلیط خود کرده و مبلغ استرداد شما تا 72 ساعت کاری آینده به حساب شما واریز شود.

لغو و کنسلی 90 درصد

استرداد بعد از خرید بلیط اتوبوس تا یک ساعت مانده به حرکت ده درصد جریمه دارد. بعد از کنسلی 90 درصد باقیمانده مبلغ به حساب شما برمی گردد.

کنسلی 50 درصد

از یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس و حتی بعد از آن، با استرداد بلیط می توانید پنجاه درصد هزینه را دریافت کنید.

 

 

پایانه های شهر اراک

location اراک

مشاهده شرکت ها down
/image/companies/T01.svgايران پيما اراک
left
/image/companies/T01.svgایران پیما اراک
left
/image/companies/T15.svgترابر بی تا اراک
left
/image/companies/T15.svgترابر بی تا اراک
left
/image/companies/HMSFR.svgهمسفر اراک
left
/image/companies/HMSFR.svgهمسفر اراک
left
/image/companies/T04.svgمیهن نور آریا اراک
left
/image/companies/ROYAL.svgشرکت رویال سفر اراک
left
/image/companies/T17.svgپیک صبا اراک
left
/image/companies/T02.svgپیک معتمد اراک
left
/image/companies/T16.svgجهان گشت مهر اراک
left
/image/companies/T14.svgپارسیان اراک (ت 14)
left
/image/companies/T13.svgتک سفر ایرانیان اراک
left
/image/companies/SYRSFR.svgشرکت سیروسفر اراک
left
/image/companies/0.svgاریا سفر اسیا
left
/image/companies/0.svgآسیاسیرگیتی ار
left