بلیط اتوبوس شهرکرد

بلیط اتوبوس شهرکرد (چهار محال و بختیاری)

بسیاری از افرادی که با آب و هوای گرم تابستانی میانه خوبی ندارند، در این فصل به دنبال سفر به مکان‌ هایی هستند که هوای خنک را به آن‌ها هدیه بدهد. شهرکرد با ارتفاع 2050 تا 2310 از سطح دریا به بام ایران معروف است. بنابراین انتخاب مناسبی برای سفر در تابستان است.

مردم شهر کرد به زبان فارسی البته با گویش بختیاری یا زبان ترکی حرف می‌زنند. دیدنی های تاریخی و طبیعی شهر کرد: مسجد جامع شهرکرد، بازار لحاف دوزان، بوستان ملت و بوستان لاله، پارک جنگلی تهلیجان، آبشار زردلیمه، پارک ملی تنگه صیاد،پیرغار، تالاب چغاخور، دشت‌های لاله‌های واژگون، سقاخانه ارباب میرزا و مسجد اتابکان، از جمله دیدنی‌های تاریخی و طبیعی شهرکرد است.

برای سفر به شهر کرد اگر با ماشین خود بخواهید سفر کنید برای مثال از تهران به شهرکرد، سفرتان از قم آغاز می‌شود و باید از شهرهای کاشان و زرین‌شهر بگذرید. اگر گزینه‌ی انتخابی شما برای سفر به شهر کرد اتوبوس‌ های بین شهری است، اتوبوس‌ها در تهران به مقصد شهرکرد از دو پایانه مسافربری غرب و بیهقی یا آرژانتین حرکت می‌کنند و شما را به پایانه شهرکرد در خروجی شهرکرد به فسا می‌برند.

بهترین زمان سفر به شهرکرد

شهر کرد به دلیل ارتفاعش هوای نسبتا سرد‌تری از شهرهای اطراف خود دارد. طبق میانگین اندازه‌گیری، کمترین درجه هوا برای این شهر 30 درجه زیر صفر و بیشترین درجه هوا 42 درجه بالای صفر بوده است. مردم شهر کرد در سال بارندگی‌ های زیادی را تجربه می‌کنند. این باران‌ها در ارتفاعات به صورت برف و در مناطق دیگر باران‌ است. سردترین ماه شهرکرد دی ماه و گرمترین ماه مرداد ماه است. در کل هر زمان که به شهرکرد سفر کنید قطعا از زیبایی‌ های آن‌جا لذت می‌برید. اما بهترین زمان سفر به شهرکرد فصل تابستان است که هوای آنجا مطبوع و معتدل است. البته اگر به برف بازی و ورزش‌های اسکی علاقه‌مند هستید، اواخر پاییز و زمستان هم برای سفر مناسب است.

خرید بلیط اتوبوس شهرکرد از پایانه

برای تهیه بلیط خود کافی است به سایت‌های فروش بلیط اتوبوس مراجعه کنید و با خیال راحت از بین شرکت‌های مسافربری بلیط خود را انتخاب کنید و پس از پرداخت مبلغ بصورت آنلاین بلیط خود را ثبت و خرید کنید. البته خرید به صورت حضوری هم امکان‌پذیر است ولی ترجیح براین است که بلیط‌های مسافران به صورت آنلاین خریداری شود تا از امکانات موجود در سایت‌ها استفاده کنند.

 بلیط اتوبوس شهرکرد را vip بخریم یا معمولی؟

در کل برای سفر‌هایی که مسیر‌هایی طولانی در پیش دارید، انتخاب اتوبوس‌های VIP انتخاب بهتر و معقول‌ تری است. چرا که در طول سفر ممکن است از زیاد بودن مسیر خسته شوید و نیاز داشته‌ باشید استراحت کنید. استراحت در اتوبوس های vip به دلیل کمتر بودن تعداد صندلی ها و بیشتر بودن فضای بین آن ها راحت تر است. می توانید صندلی خود را تا زاویه 145 درجه به عقب بخوابانید و استراحت کنید.

همچنین اتوبوس‌های VIP از امکاناتی برخوردار هستند که در اتوبوس‌های معمولی از این امکانات خبری نیست. امکاناتی مانند: شارژر مخصوص، مانیتور پشت صندلی، و صندلی‌هایی که امکان تخت‌خواب شدن آن‌ها هست.

خرید بلیط اتوبوس شهرکرد از سایت پایانه

شما برای خرید بلیط از سایت پایانه کافی است وارد سایت شوید و شهرهای مبدا و مقصد خود را مشخص کنید. سپس تاریخ حرکت را انتخاب و دکمه‌ جستجو را کلیک کنید. ازبین سرویس‌های که نمایش داده‌ می شود یکی را انتخاب کرده و پس از آن صندلی دلخواه خود را انتخاب کنید. سپس مشخصات خود را وارد کنید تا به درگاه پرداخت اینترنتی منتقل شوید و مبلغ بلیط را پرداخت کنید و بلیط به نام شما ثبت شود.

 شرکت‌ های مسافربری فعال در شهرکرد:

       شرکت مسافربری گیتی پیما

       شرکت مسافربری سیروسفر

       شرکت مسافربری ایران پیما

استرداد بلیط اتوبوس از پایانه چگونه است؟

اگر شما تصمیم به استرداد بلیط اتوبوس خود دارید باید در جریان باشید که استرداد بلیط قوانینی دارد که با توجه به آن باقی مانده هزینه به شما برمی گردد. استرداد اینترنتی تنها زمانی قابل انجام است که بلیط شما در ترمینال مبدا چاپ یا استرداد نشده‌ باشد.

شرایط استرداد آنلاین بلیط اتوبوس

استرداد 90 درصد: پس از خرید بلیط تا یک ساعت پیش از حرکت اتوبوس، در صورت استرداد 90 درصد هزینه بلیط به حساب شما واریز می شود.

استرداد 50 درصد: می دانستید تا یک هفته پس از حرکت اتوبوس هم می توانید بلیط خود را استرداد کنید و همچنان نصف مبلغ را دریافت کنید؟!

از یک ساعت مانده به زمان حرکت تا یک هفته پس از حرکت اتوبوس، با کنسلی بلیط پنجاه درصد هزینه بلیط را دریافت خواهید کرد.

پایانه های شهر شهرکرد

location شهرکرد

مشاهده شرکت ها down
/image/companies/T01.svgايرانپيما تعاونى 1 شهرکرد
left
/image/companies/0.svgشرکث مسافربری ظفرسیربخثیاری شهرکرد
left
/image/companies/HMSFR.svgشرکت همسفر چابکسواران شهرکرد
left
/image/companies/SYRSFR.svgسیروسفر شهرکرد
left
/image/companies/0.svgسیروسیاحت شهرکرد
left
/image/companies/ROYAL.svgشرکت رویال سفر شهرکرد
left
/image/companies/ROYAL.svgشرکت رویال سفر شهرکرد
left
/image/companies/T07.svgشرکت عدل شهرکرد - تعاونی 7
left
/image/companies/T13.svgشرکت مسافربری تک سفرشهرکرد
left
/image/companies/ASYSFR.svgشرکت مسافربری آسیاسفر شهرکرد
left
/image/companies/GTYPMA.svgشرکت گیتی پیما شهرکرد
left
/image/companies/T15.svgشرکت ترابربی تا تعاونی 15 شهرکرد
left
/image/companies/T08.svgلوان نورشهرکرد
left