بلیط اتوبوس زنجان

بلیط اتوبوس زنجان

زنجان شهری در شمال غرب ایران است که در منطقه‌ی آذربایجان قرار گرفته‌ است. اسم زنجان به عنوان شهری با جاذبه‌های گردشگری و توریستی فراوان در کنار شهرهایی مثل اصفهان و شیراز به چشم نیامده‌ است. ولی باید بدانید که این شهر در کنار تاریخ و فرهنگ غنی و مردمان مهمان‌ نواز و آثار و جاذبه‌های گردشگری می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای سفر باشد.

مرز مشترک زنجان با شهرهای اطراف آن: از سمت شمال به استان‌ های اردبیل و آذربایجان شرقی، از سمت جنوب به استان همدان، از سمت شرق به استان قزوین و از سمت غرب به استان کردستان مرتبط می‌شود. آثار تاریخی جذابی که در زنجان است شامل موزه‌ مردم‌ شناسی و موزه مردان نمکی، بازار سنتی زنجان، قلعه بهستان و دودکش جن و حمام سنتی حاج داداش می‌شود. از آثار طبیعی زنجان هم می‌توان به تپه‌های آلا داغ لار، دریاچه پری، غار کتله‌خور، آبشار شارشار و رودخانه قزل اوزن اشاره کرد.

بهترین زمان سفر به زنجان کدام فصل از سال است؟

آب و هوای زنجان در تابستان گرم و خشک و در زمستان سرد است. میزان بارندگی در فصل‌های بهار و زمستان زنجان نسبت به سایر فصول در این شهر بیشتر است. بهترین زمان سفر برای رفتن به شهر زنجان ماه‌ های اردیبهشت، خرداد و تیر است که وضعیت آب و هوا مطبوع و مناسب است.

از کجا بلیط اتوبوس زنجان را بخریم؟

بلیط اتوبوس را امروزه مسافران بیشتر از طریق سایت‌ های فروش اینترنتی بلیط‌ اتوبوس تهیه می‌کنند. هرچند خرید حضوری هم همچنان ممکن است. برای خرید اینترنتی شما باید ابتدا به اینترنت وصل شده و با مراجعه به سایت‌های مربوطه بلیط شهر مقصد خود را انتخاب کنید و از بین شرکت‌های مورد نظر انتخاب کنید. از مزایای خرید آنلاین بلیط اتوبوس صرفه جویی در وقت و هزینه است. ترافیک کمتری هم ایجاد می شود.

سفر به زنجان با اتوبوس‌ VIP یا اتوبوس معمولی؟

به طور کلی اتوبوس‌های موجود در ایران سه دسته مجزا را شامل می‌شوند:

       اتوبوس‌های معمولی

       اتوبوس‌های نیمه VIP

       اتوبوس‌های VIP

اتوبوس‌های معمولی را معمولا برای سفرهایی انتخاب می‌کنند که مسافت کمی را در پیش دارند و لازم نیست زمان زیادی را در اتوبوس بگذرانند. اما اتوبوس‌های VIP  برای مسافرت‌ هایی مناسب است که فاصله‌ شما تا شهر مقصد بیشتر است و نیاز دارید که در طول مسیر در اتوبوس استراحت کنید و از امکاناتی مانند صندلی نیمه تخت شو، پریز، شارژ و... استفاده کنید.

خرید بلیط اتوبوس زنجان از سایت پایانه

برای خرید بلیط اتوبوس می‌ توانید به سایت یا اپلیکیشن سفر پایانه مراجعه کنید و بعد از انتخاب شهرهای مبدا و مقصد انتخابی خود، لیستی از سرویس ها برای شما نمایش داده می شود. از بین سرویس‌های لیست شده یکی از شرکت‌ های مورد نظر را انتخاب کنید و بعد از دادن مشخصات و پرداخت مبلغ، بلیط شما صادر می شود. معمولا پس از صدور بلیط کد تاییدیه برای مسافر ارسال می شود.

 برخی از شرکت های مسافربری فعال در زنجان

       شرکت شماره 8 لوان نور

       شرکت مسافربری همسفر

       شرکت مسافربری سیر و سفر

استرداد بلیط اتوبوس زنجان چگونه انجام می شود؟

استرداد بلیط اتوبوس برخلاف هواپیما بسیار ساده و راحت است. در صورت نیاز شما با چند مرحله کوتاه می توانید بلیط اتوبوس خود را از سایت پایانه استرداد کنید. البته توجه داشته باشید که برای استرداد بلیط اتوبوس به صورت آنلاین، حتما باید بلیط خود را اینترنتی تهیه کرده باشید.

قوانین کنسلی و استرداد:

استرداد 90 درصد: پس از خرید بلیط تا یک ساعت بیش از حرکت اتوبوس، استرداد بلیط شامل 10 درصد جریمه می شود و 90 درصد باقی مانده به حساب شما برمی گردد.

استرداد 50 درصد: می دانستید تا یک هفته بعد از حرکت اتوبوس هم می توانید بلیط خود را استرداد کنید و نصف مبلغ را بگیرید؟!

از یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس تا یک هفته پس از آن، با کنسلی بلیط 50 درصد هزینه، به حساب شما واریز می شود.

 

پایانه های شهر زنجان

location زنجان

مشاهده شرکت ها down
/image/companies/SYRSFR.svgشرکت سيروسفر زنجان
left
/image/companies/HMSFR.svgشرکت همسفرمهر زنجان
left
/image/companies/T11.svgخورشید سفر زنجان
left
/image/companies/T08.svgشرکت شماره 8 لوان نور زنجان
left