بلیط اتوبوس ایلام

بلیط اتوبوس ایلام

شهر ایلام از جمله شهرهایی است که از بازدید بیش از اندازه مسافران مصون مانده‌ است. به همین دلیل است که طبیعت این شهر هنوز هم بکر و در بعضی از مناطق آن دست نخورده است. سفر به شهر ایلام برای دوست داران طبیعت قطعا سفری خاطره ‌انگیز و لذت‌ بخش خواهد شد. ایلام بعد از شهرهای کرمانشاه و سنندج، سومین شهر بزرگ کردنشین در ایران محسوب می‌شود که مردمانش با زبان کردی و گاهی لری صحبت می‌کنند. همچنین این شهر پیشینه‌ای باستانی دارد که قدمتش به تاریخ سومر، بابل، آشور و اکاد برمی‌ گردد.برای سفر به استان ایلام از طریق هوایی یا زمینی و با اتوبوس می‌توانید اقدام کنید. اما مسیر ریلی هنوز برای این استان احداث نشده است.

نقاط دیدنی و گردشگری ایلام

طبیعت زیبا و سرسبز ایلام شامل مناطقی است که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. به طور مثال:

       رشته کوه کبیرکوه ( عامل جغرافیایی مهمی که آب و هوای ایلام را تحت تاثیر خود قرار داده است.)

       رودخانه گدارخوش و رودخانه تلخاب از رودخانه‌های مهم شهر ایلام

       رشته کوه قالقیران

       دره ارغوان

       منطقه حفاظت شده مانشت

       آبشار گچان و...

چه زمانی از سال برای سفر به ایلام بهتر است؟

فصل‌های بهار و ماه‌ های اول فصل پاییز معمولا زمان‌ های معقول تری برای سفر به شهر ایلام هستند. وضعیت بارش‌ها در ایلام: در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد احتمال باریدن باران کمتر است. و در کل کم شدن بارش باران از اواخر ماه اردیبهشت آغاز می‌شود. اواخر ماه آبان و همینطور روز‌ های اول ماه بهمن بارش برف شروع می‌شود. استان ایلام در ماه دی سردترین هوا و در تیر ماه گرمترین هوا را دارد.

خرید بلیط اتوبوس زنجان به صورت اینترنتی یا حضوری ؟

خیر، افراد برای خرید بلیط اتوبوس در این روزها به ندرت پیش می‌آید که حضوری به دفترهای شرکت مسافربری مراجعه کنند. بیشتر مسافران ترجیح ‌شان بر این است که برای کم تر گرفته شدن وقت خودشان و تحمل نکردن ترافیک‌ های سنگین مخصوصا در شهرهای بزرگ، به صورت اینترنتی بلیط تهیه کنند.

سفر به ایلام با اتوبوس معمولی یا vip؟

معمولا انتخاب نوع اتوبوس خیلی به مسافر و مسیری که در پیش دارد، بستگی دارد.برای مثال اگر لازم است ساعات زیادی را در اتوبوس باشید، انتخاب بهتر این است که با پرداخت اندکی هزینه ‌ی بیشتر به جای بلیط اتوبوس معمولی، بلیط VIP را تهیه کنید تا در طول سفر از امکانات آن بهره ببرید و آرامش بیشتری داشته‌ باشید. انتخاب اتوبوس خود را با دقت و آگاهی کامل انجام دهید تا در طول مسیر بتوانید استراحت کنید. در غیر این صورت ممکن است خستگی راه باعث شود برای شهرگردی بی‌ حوصله و آزرده‌ خاطر باشید.

 چطور می ‌توانم بلیط اتوبوس خود را از سایت پایانه تهیه کنم؟

شما برای خرید بلیط از سایت، ابتدا باید در فیلد های بالای صفحه شهرهای مبدا و مقصد خود را وارد کنید. ( همچنین تاریخ حرکت مد نظر خود را از تقویم انتخاب کنید.) سپس لیست سرویس های موجود برای شما ارائه می شود. از بین سرویس‌ها یکی را انتخاب کنید. مرحله بعدی انتخاب صندلی و تعداد مسافر است. پس از وارد کردن اطلاعات (نام و نام خانوادگی، کدملی و شماره همراه) به صفحه پرداخت هدایت می شوید. معمولا بعد از صدور بلیط برای شما پیامک تایید فرستاده می شود. دقت کنید که سر ساعت در پایانه مورد نظر حاضر باشید.

شرکت‌ های مسافربری فعال در شهر ایلام

       شرکت عدل پیمای ایلام

       شرکت شماره هفت عدل

       شرکت مسافربری ترابر بی تا

       شرکت مسافربری میهن نور

       شرکت مسافربری عدل

استرداد بلیط اتوبوس ایلام به چه صورت است؟

برای استرداد بلیط خود باید به سایت یا اپلیکیشن سفر پایانه مراجعه کنید و از قسمت مربوط به کنسلی و استرداد، شماره‌ خرید بلیط خود را وارد کنید. بهتر است قبل از خرید بلیط از شرایط و قوانین استرداد آن آگاهی پیدا کنید.

استرداد بلیط اتوبوس شامل 2 حالت زیر می شود:

کنسلی 90%: پس از خرید بلیط تا یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس با استرداد بلیط 90 درصد هزینه‌ی آن به حساب شما بازگردانده می‌شود.

کنسلی 50%: یک ساعت مانده به حرکت کردن اتوبوس تا یک هفته پس از آن، با استرداد بلیط 50 درصد مبلغ به حساب شما واریز می شود.

 

 

 

 

 

پایانه های شهر ایلام

location ایلام

مشاهده شرکت ها down
/image/companies/T13.svgشرکت تک سفر ایلام
left
/image/companies/0.svgشرکت ایلام غرب وطن - سواری
left
/image/companies/0.svgشرکت عدل پیمای ایلام - سواری
left
/image/companies/SYRSFR.svgسير و سفر ايلام
left
/image/companies/T15.svgترابر بی تا ایلام تعاونى 15
left
/image/companies/T04.svgمیهن نور آریا ایلام - تعاونی 4
left
/image/companies/GTYPMA.svgشرکت گیتی پیما ایلام
left
/image/companies/T07.svgشرکت شماره هفت عدل ایلام
left
/image/companies/T16.svgشرکت ارس پیما نمایندگی ایمن سفر ایلام
left
/image/companies/0.svgمروارید پیما زاگرس ایلام نمایندگی سفر گستر
left